top of page

תהליך אפשור/טיפול בשיטת "השער"

התהליך מתמקד בשינוי דפוסי מחשבה-הרגשה-התנהגות שלא משרתים אותך, בהפחתת סטרס ובהגברת תחושת הרווחה או בהגשמה עצמית והשגת מטרות בתחום האישי או העסקי. תוך כדי העבודה על מטרה כלשהי, נעשית עבודה ממוקדת ׳מאחורי הקלעים׳ ישירות על ״מחוללי הסבל הראשיים״ המשותפים לכולנו. אותם מחוללי סבל שקובעים, לפי תפיסת השער, אם נחיה מתוך קיבעון וסבל או מתוך תחושה של רווחה.

תהליך האפשור מתמקד במשתנים הראשיים, שמעצבים את מחשבותינו ורגשותינו ומשפיעים על תחושותינו, זרימת אנרגיית החיים בגופנו ותחושת החיוניות שלנו. 

כיצד מתבצע תהליך אפשור בשיטת  "השער"

בדרך כלל תתחיל כל פגישה בשיחה קצרה בינך לבין המאפשר. לאחר מכן, תיעשה עבודה ממוקדת על הנושא בו תבחרו לעסוק בפגישה. עבודה זו תיעשה בכסא נח או על מיטת טיפולים ובעינים עצומות. תפקידך להיות מודע לכל מה שעולה תוך כדי הפגישה. במהלך העבודה תונחה ותלווה על ידי המאפשר. בשלב זה חווים מגוון של מחשבות, רגשות, תחושות, מראות ותובנות. 
 

חסמים והפרעות מתמוססים ויכולות חדשות נרכשות

במהלך העבודה, מכשולים וחסמים נוטים בעקביות ובהדרגה להתמוסס ויכולות חדשות יכולות להירכש. העבודה בשיטת השער מבקשת להסיר חסמים לא מודעים ואנרגטיים המפריעים להשגת השינוי הנדרש, להעלות את רמת האנרגיה ולהפחית דאגות, סטרס, כעס, אשמה ושיפוט עצמי. התקדמות בהשגת מטרות אלה מאפשרת לרגשות חיוביים ותומכים כגון חמלה, קבלה עצמית, הערכה עצמית ושמחה להגיע.

חוו את ״מצב הפתיחה״ של השער

בחלק מהפגישות, אתם עשויים לחוות את ״מצב הפתיחה״ של השער, אשר במהלכו חווים אנשים תחושת ריחוף, אושר, זרימת אנרגיה פנימית ורגיעה עמוקה. חוויה משמעותית זו, כך אנו מאמינים, תאמן אותך ברמת תת המודע לחיות את חייך מתוך מצב טבעי של חיבור וחופש.
 

אין צורך להשקיע שנים ו׳לחפור׳ בילדות כדי להשיג התקדמות

במהלך תהליך האפשור, אינך נדרש לחפור בילדות שלך או לנתח את הסיבות לקיבעון, לחוסר הנוחות או לדפוסים ה׳שליליים׳ שאתה חווה בחייך ביום יום שלך. אמנם יש תועלת בניתוחים  מסוג זה, אך הם עדין מוגבלים לתחום השכל ונתונים לשליטת מנגנוני ההגנה ולמניפולציות של האגו. עבודת השער ממוקדת במתרחש ברגע הזה. רגע אותו נתפוס באמצעות מיינדפולנס. התפיסה היא כי גם השפעות העבר פעילות ומתנקזות לרגע הזה ומתבטאות בו.

משך התהליך

התהליך ממוקד מאד ופועל בו-זמנית על מקור הבעיה ועל הסימפטומים. מסיבה זו, מרבית התהליכים הינם קצרי מועד.

​עם זאת, חשוב להבהיר שאורך התהליך משתנה מאדם לאדם ומושפע מהמורכבות ומכמות העבודה שיש לעשות וכן מגורמים נוספים.

 • מה פירוש ניהול כוחות באדם עליו מדברים בשיטת השער?
  מודל ניהול הכוחות באדם, שפותח על ידי יוחאי ישראלי, מהווה עמוד תווך בשיטת השער. על פי תפיסה זו, החשיבה, ההרגשה והתנהגות שלנו היא תוצאה של כוחות שפועלים עלינו. כוחות אלה יכולים להיות פנימיים או חיצוניים וכל אחד מושך או דוחף אותנו בכיוון מסוים. כוחות אלה יקבעו במידה רבה אם נבצע או לא נבצע פעולות מסוימות וכן את החוויה הפנימית ואופן הביצוע. המחול של כוחות אלה קובעים איזה מחשבות יעלו בראשנו ואיזה רגשות ותחושות נחווה בכל רגע בחיים. בנוסף יש להם תפקיד חשוב במצבנו האנרגטי והפיזי.
 • האם שיטת השער דומה לNLP, תטא הילינג או ריברסינג?"
  בתמצית - לא. השער מביאה תפיסה חדשנית בכל הקשור לעבודה עם תת-מודע, אנרגיה ונפש. לא מדובר באוסף של טכניקות קיימות. יכול להיווצר בלבול מפני שגם אן אל פי, גם תטא הילינג, שיטות טיפול רגשי ושיטות נוספות לעבודה עם תת-המודע מתכוונות כולן להביא לשינוי חיובי במצבו של האדם. וכשרק קוראים את הטקסטים באתר, זה נשמע די דומה.
 • האם יש מרכיב של מינדפולנס בשיטת השער?
  בהחלט. במהלך הטיפול, לאחר שהחלק של השיחה הסתיים, שוהה המטופל בעינים עצומות ומונחה להתמקד בתחושות הגוף, ברגשות, במחשבות ובמראות שהוא רואה כתוצאה מהטכניקות לשינוי שמופעלות בפגישה. עבור המאפשר, כל אלה מספקים אינדיקציה ברורה להתקדמות התהליך.
 • האם צריך להאמין כדי שהטיפול יעבוד?
  רבים מהמגיעים לטיפול בשיטת השער לא מגיעים מעולמות הטיפול, הניו-אייג' או ההתפתחות העצמית והם מאמינים אך ורק לתוצאות שהם רואים וחווים. הם מגיעים לטיפול מפני שמשהו מפריע להם ומפני שהם מעונינים בתוצאות מהירות ולא בתהליך ארוך שלא ברור מה ישיג. הנסיון שלי מראה שאין השפעה למידת האמונה של האדם על הצלחת הטיפול/אפשור בשיטת השער. נסיוני גם מראה שאלה שמגיעים סקפטיים ופשוט מוכנים כבר לנסות הכל, הופכים במהרה לממליצים הכי גדולים של שיטת השער.
 • האם ניתן ללמוד את שיטת השער ולהשתמש בה בחיי היום יום?
  בודאי. בקורס בן 3 ימים הפתוח לקהל הרחב, ניתן ללמוד כיצד לשנות דפוסים, להחליש ארועים טראומטיים מעברך, להעלות את רמת החיוניות שלך, לזהות ולהסיר חסמים להצלחה בתחומי חיים שונים ועוד. קורס הבסיס נועד לעבודה עצמי בלבד. כדי לעבוד עם השיטה עם מטופלים או מתאמנים יש לקבל הסמכה בקורס המאפשרים המקיף.
 • האם הטיפול בשיטת השער נעשה במגע?
  לא. בשיטת השער תהליך האפשור/טיפול נעשה בישיבה על כורסה או בשכיבה, כשהמאפשר מדריך את המטופל כל העת ומוביל את תהליך השינוי.
 • האם ניתן באמצעות שיטת השער לפתוח חסימות אנרגטיות?
  כן. נסיוננו מראה כי חסימות אנרגטיות וצ'קרות סגורות נוצרות מסיבה רגשית-מנטלית. הן לא נוצרות בטעות. העבודה בשיטת השער מאפשרת לזהות את הסיבות שבעטיין נוצרו ההפרעות בזרימת האנרגיה או בתפקוד הצ'קרות ולטפל בהן בשיטתיות ובצורה ממוקדת. כשהסיבה הרגשית-מנטלית לחסימה האנרגטית טופלה - מערכת ההפעלה תפתח מעצמה את החסימה. היתרון בדרך עבודה זו שהפתיחה איננה טכנית ואיננה נעשית בצורה מאולצת. פתיחה טכנית או מאולצת מגדילה מאד את הסיכוי שהחסימה תיווצר שוב במהרה. זאת מפני שהסיבות לחסימה לא זוהוה ולא טופלו.
 • האם ניתן לטפל באמצעות השער ממרחק?
  בהחלט. אין למעשה הבדל בין עבודה עם השער כשגם המאפשר וגם המודרך נמצאים בחדר לבין העבודה עם השער באמצעות תוכנות וידאו דוגמת זום/פייסטיים/סקייפ. האנרגיה מאד מורגשת גם מרחוק וכל עוד נח למטופל/מודרך, התהליך יקרה בדיוק כאילו הוא היה נוכח בקליניקה.
 • מדוע גם אם אתם פסיכותרפיסטים, מאמנים או מומחים לתת מודע כדאי לכם ללמוד את שיטת השער?"
  השער איננה אוסף שיטות טובות ומוכרות אלא תפיסה הוליסטית חדשנית, הכוללת טכניקות פורצות דרך לעבודה של גוף-נפש-אנרגיה. למעלה מעשור בו נלמדת ומיושמת השיטה בישראל ובעולם מאפשרות לנו לומר באחריות את הדבר הבא: הסינתזה בין הידע והניסיון שצברתם כמטפלים/מאמנים לבין הכלים החדשניים והמתקדמים של שיטת השער, יאפשרו לכם קפיצה של ממש בתהליכי השינוי שאתם מלווים; וגם אתם וגם המטופלים שלכם לא תוכלו להישאר אדישים לכך. השער פותחה במטרה לאפשר תהליכי שינוי עמוקים ומהירים שייעשו בצורה ברורה וממוקדת. בשל הדרך ההוליסטית שבה נעשה כל שינוי או ריפוי, הסיכוי לרגרסיה או למשברי ריפוי פוחת בצורה דרסטית.
bottom of page