תהליך אפשור/הדרכה אישית בשיטת "השער"

התהליך מתמקד בשינוי דפוסי מחשבה-הרגשה-התנהגות שלא משרתים אותך, בהפחתת סטרס ובהגברת תחושת הרווחה או בהגשמה עצמית והשגת מטרות בתחום האישי או העסקי. תוך כדי העבודה על מטרה כלשהי, נעשית עבודה ממוקדת ׳מאחורי הקלעים׳ ישירות על ״מחוללי הסבל הראשיים״ המשותפים לכולנו. אותם מחוללי סבל שקובעים, לפי תפיסת השער, אם נחיה מתוך קיבעון וסבל או מתוך תחושה של רווחה.

תהליך האפשור מתמקד במשתנים הראשיים, שמעצבים את מחשבותינו ורגשותינו ומשפיעים על תחושותינו, זרימת אנרגיית החיים בגופנו ותחושת החיוניות שלנו. 

כיצד מתבצע תהליך אפשור בשיטת  "השער"

בדרך כלל תתחיל כל פגישה בשיחה קצרה בינך לבין המאפשר. לאחר מכן, תיעשה עבודה ממוקדת על הנושא בו תבחרו לעסוק בפגישה. עבודה זו תיעשה בכסא נח או על מיטת טיפולים ובעינים עצומות. תפקידך להיות מודע לכל מה שעולה תוך כדי הפגישה. במהלך העבודה תונחה ותלווה על ידי המאפשר. בשלב זה חווים מגוון של מחשבות, רגשות, תחושות, מראות ותובנות. 
 

חסמים והפרעות מתמוססים ויכולות חדשות נרכשות

במהלך העבודה, מכשולים וחסמים נוטים בעקביות ובהדרגה להתמוסס ויכולות חדשות יכולות להירכש. העבודה בשיטת השער מבקשת להסיר חסמים לא מודעים ואנרגטיים המפריעים להשגת השינוי הנדרש, להעלות את רמת האנרגיה ולהפחית דאגות, סטרס, כעס, אשמה ושיפוט עצמי. התקדמות בהשגת מטרות אלה מאפשרת לרגשות חיוביים ותומכים כגון חמלה, קבלה עצמית, הערכה עצמית ושמחה להגיע.

חוו את ״מצב הפתיחה״ של השער

בחלק מהפגישות, אתם עשויים לחוות את ״מצב הפתיחה״ של השער, אשר במהלכו חווים אנשים תחושת ריחוף, אושר, זרימת אנרגיה פנימית ורגיעה עמוקה. חוויה משמעותית זו, כך אנו מאמינים, תאמן אותך ברמת תת המודע לחיות את חייך מתוך מצב טבעי של חיבור וחופש.
 

אין צורך להשקיע שנים ו׳לחפור׳ בילדות כדי להשיג התקדמות

במהלך תהליך האפשור, אינך נדרש לחפור בילדות שלך או לנתח את הסיבות לקיבעון, לחוסר הנוחות או לדפוסים ה׳שליליים׳ שאתה חווה בחייך ביום יום שלך. אמנם יש תועלת בניתוחים  מסוג זה, אך הם עדין מוגבלים לתחום השכל ונתונים לשליטת מנגנוני ההגנה ולמניפולציות של האגו. עבודת השער ממוקדת במתרחש ברגע הזה. רגע אותו נתפוס באמצעות מיינדפולנס. התפיסה היא כי גם השפעות העבר פעילות ומתנקזות לרגע הזה ומתבטאות בו.

משך התהליך
התהליך ממוקד מאד ופועל בו-זמנית על מקור הבעיה ועל הסימפטומים. מסיבה זו, מרבית התהליכים הינם קצרי מועד.

עם זאת, חשוב להבהיר שאורך התהליך משתנה מאדם לאדם ומושפע מהמורכבות ומכמות העבודה שיש לעשות וכן מגורמים נוספים