man-writing-clipboard-group-therapy-sess

קורס  הכשרת מטפלים (מאפשרים) בשיטת השער

קבלו הסמכה לטפל באמצעות שיטת השער

הוא יושב מולי. מבטו כאילו נאטם. כל דרך שאני מנסה להגיע אל ליבו נחסמת. כל נתיב שאני מפלס אל נפשו תועה הרחק מיעדו. ואני כל כך רוצה לעזור לו. זו שליחותי. אם רק היה נפתח שער לאדם שמולי.
 

לרגע כזה, בין השאר, נועדה שיטת השער. סדרה של טכניקות וכלים פורצי דרך הנלמדים באופן מקיף ויסודי שמיועדים לאפשר למטפל לעקוף קשיים ולהגיע אל מאחורי הקלעים של המטופל: אל מנגנוני ההגנה, הדפוסים, ויתר ההשפעות הבלתי מודעות ברובן שמכריעות כיצד יראו חייו.
 

הקורס מיועד למטפלים ומדריכים, שהינם בעלי ניסיון בעבודה מול אנשים ולמי שמעוניינים בהסבה מקצועית למטפלים. הוא מעניק כלים ייחודים משלימים, ללא קשר ובנוסף לאלו שבהן כל אחד הוכשר במסלול טיפולו.
 

שיטת השער מתוארת על ידי מי שלמד אותה כלא פחות מ"פריצת דרך" או "החוליה החסרה" בעולם הטיפול.

רוצים לקבל כלים ויכולות חסרי תקדים  ולהיות מטפלים אפילו טובים יותר? הגעתם למקום הנכון!

מסגרת

מסלול המטפלים בשיטת השער מהווה את המסגרת המקיפה ביותר ללימודי השיטה. המסלול מתפרש על פני 26 מפגשים בני 4 שעות כל אחד והוא באורך 120 שעות לימוד אקדמיות. כל זה נעשה במסגרת קבוצה אינטימית שמטפחת יחסי חברות תומכים, מכילים ומעצימים.

תאריכי קורס הכשרת מטפלים בשיטת השער

נובמבר: 1, 8, 15, 22, 29

דצמבר: 13, 20, 27 (ב- 6 לא יתקיים מפגש  -חנוכה)

ינואר: 3, 10, 17, 24, 31

פברואר: 7, 14, 21, 28

מרץ: 7, 14, 21, 28

אפריל: 4, 11, 25 (ב -18 לא יתקיים מפגש – חוה"מ פסח)

מאי: 2, 9

למי המסלול מיועד

המסלול מיועד לפסיכולוגים, פסיכותרפיסטים, מטפלים רגשיים, מטפלים אלטרנטיבים ומאמנים אישיים ועסקיים, המעוניינים לקבל הכשרה מקיפה בתפיסת הטיפול החדשנית של שיטת השער ובטכניקות המתקדמות שלה. במקרים מסוימים תשקל מועמדות גם של אנשים שאינם מטפלים מקצועיים מנוסים, אך רוצים לעשות הסבה למקצוע זה. בוגרי המסלול יקבלו את כל הידע והמיומנויות שדרושות על-מנת ליישם את השיטה בהצלחה בחיי הפרקטיקה וכמובן גם בחיים. 

הגשת מועמדות ופגישת היכרות ובדיקת התאמה 

עם כל מועמד יקיים יוחאי ישראלי פגישה אישית לצורך מענה לשאלות

ובדיקת התאמה הדדית. במידה שמסלול זה מדבר אליכם, מוזמנים לשלוח אלינו הודעה או למלא את הטופס

על הקורס בקצרה

במהלך הקורס נעשית עבודה רבה על התניות, משקעים רגשיים, אמונות ודפוסים מגבילים שאינם משרתים. כתוצאה מכך, מרחב פנימי של יותר קבלה ואהבה עצמית, עוצמה פנימית ויצירתיות מקבלים רשות להיפתח. ככל שיותר תתרגלו ותעמיקו בעבודה עם שיטת השער, כך ימשיך מרחב זה להתפתח ולגדול. כל הטכניקות של השער מתאימות הן לעבודה עצמית והן לעבודה עם מטופלים/מתאמנים.

שיטת השער בקליפת אגוז

שיטת השער מתמקדת בשלשה תחומים עיקריים:

 1. ביטול הרגלים אוטומטיים של תגובה ובמידת הצורך, החלפתם בהרגלים משרתים - שינוי דפוסים אוטומטיים של מחשבה-רגש-תגובה סומטית והרגלי תגובה.

 2. אבחון חסמים לא מודעים לשינוי/ריפוי והסרתם

  1. תלמדו לזהות לא רק אם קיימים חסמים לתוצאה כלשהי שאתם רוצים להשיג אלא לזהות מהם ומה משקלו של כל אחד.

  2. הסרת אותם חסמים בצורה שיטתית, כוללת ומהירה.

 3. אימון לנוכחות שקטה ולא שיפוטית תוך חיבור לעצמך ולעוצמתך הפנימית.

Psychologist Session

כיצד פועלת שיטת "השער"

מערכת ההפעלה היא שעושה את השינוי. הידע של מערכת ההפעלה על האדם הוא מלא.

 

למערכת ההפעלה האנושית (המתפעלת, בין השאר, את הגוף הפיזי, את הגופים האנרגטיים וזרימת הצ'י ואת התת מודע)  יש את הידע המקיף והשלם על הגוף ועל הנפש, ולכן היא שתדע לעשות את השינוי הפנימי המבוקש בצורה הכי מדויקת והכי שלמה. במערכת ההפעלה האנושית רשומה כל חוויה או אמירה, וברבות השנים אלו מותירים בה משקעים, פחדים או דפוסים שבמקרה הטוב אינם משרתים.

באמצעות התממשקות אל מערכת ההפעלה ניתן להורות למערכת לבצע שינויים רגשיים, מנטאליים, אנרגטיים ופיזיים. את יכולת ההתממשקות הזו תקבלו בתהליך לימדה וחניכה אנרגטית.

 

כל שינוי נעשה בתיאום ובסינכרון בין המודע לתת-המודע 

תוך כדי העבודה, יעלו לעיתים התנגדויות פנימיות לשינוי המבוקש (כוחות מתנגדים). מקורן של התנגדויות אלה בפרשנות פנימית של המצב החדש אליו אנו רוצים להגיע - כלא נעים או כמאיים. פרשנות שנשענת על התניות, אמונות, מבנים מנטאליים ובגדול – על חוויות חיים שלי ושל אנשים אחרים.

לשם זיהוי וטיפול בכוחות המתנגדים ויצירה של כוחות תומכים בשינוי המבוקש פיתח יוחאי ישראלי את "מודל ניהול הכוחות באדם" המהווה עמוד תווך בשיטת השער.

כל שינוי בשיטה ייעשה בתיאום עם כל ה"קולות הפנימיים". כלומר, בתיאום עם כל מה שנמצא כבר מלכתחילה במודע, ובעיקר בתת-המודע של מבקש השינוי.

במקרה שעולות התנגדויות כאלה, תיעשה עבודה שיטתית, שנועדה לגבור על התנגדויות המערכת ו"לקבל את הסכמתה׳ לביצוע השינוי. כוחות שמתנגדים לשינוי יבוטלו וכוחות שמסייעים לשינוי ייווצרו. רק כך תוכל  המערכת, המודע והתת מודע, ליצור ולהטמיע את השינוי הנדרש בצורה חלקה וללא התנגדות.

 

תמיכת כוללת של המערכת בשינוי הנדרש מאפשרת עוצמה ומיקוד ומפחיתה סיכוי לרגרסיה

כעת, לאחר שהקולות הפנימיים 'שוכנעו' בכך שהשינוי הוא אכן לטובתו של האדם, תכנס המערכת (התת מודע) לעבודה פנימית ממוקדת ביצירתו ובהטמעתו של השינוי המבוקש. בשלב זה, חווים בדרך כלל שלווה גדולה המלווה בזרימה חזקה של אנרגיה, מעין ריחוף ומצב הדומה לחלימה במצב ערנות. תמיכה זו דרושה כדי לצמצם למינימום אפשרות של רגרסיה, וכן לשם תמיכה רגשית, מנטלית ואנרגטית בתהליכים של הגשמת מטרות, שמעבר לשינוי הפנימי הקריטי. המדובר בשלב ראשון. מלבד תהליך זה נדרשות כמובן נקיטת פעולות מתמשכות בעולם המעשה.

רק כשמושג סנכרון מלא בין הרצון האמיתי של האדם לבין תת המודע שלו, המערכת כולה מתגייסת כדי להשיג את השינוי שאתם באמת רוצים להשיג. בכל מקרה אחר המערכת תהיה אדישה במקרה הטוב, או שתתנגד ותחבל במקרה הפחות טוב.

 

מדוע מומלץ ללמוד לעומק את שיטת השער, גם אם יש לכם כבר אלפי שעות קליניקה או אימון?

השער איננה אוסף שיטות טובות ומוכרות אלא תפיסה הוליסטית חדשנית, הכוללת טכניקות פורצות דרך לעבודה של גוף-נפש-אנרגיה. למעלה מעשור בו נלמדת ומיושמת השיטה בישראל ובעולם מאפשרות לנו לומר באחריות את הדבר הבא: הסינתזה בין הידע והניסיון שצברתם כמטפלים/מאמנים לבין הכלים החדשניים והמתקדמים של שיטת השער, יאפשרו לכם קפיצה של ממש בתהליכי השינוי שאתם מלווים; וגם אתם וגם המטופלים שלכם לא תוכלו להישאר אדישים לכך.
השער פותחה במטרה לאפשר תהליכי שינוי עמוקים ומהירים שייעשו בצורה ברורה וממוקדת. בשל הדרך ההוליסטית שבה נעשה כל שינוי או ריפוי, הסיכוי לרגרסיה או למשברי ריפוי פוחת בצורה דרסטית.

תכני הקורס 

הקורס כולל חלקים עיוניים ותרגול רב על-מנת לאפשר הן הבנה תיאורטית והן מיומנות מעשית רבה ככל הניתן. מטרת הקורס היא להקנות ידע כיצד לגשת ולעבוד עם מגוון נושאים שעולים בקליניקה. 

1. טיפול עצמי והתפתחות אישית

אנו מאמינים כי לפני שתוכלו לטפל באחרים, חיוני שתחוו בעצמכם את השפעתן של הטכניקות הנלמדות, ותעברו תהליך משמעותי של צמיחה אישית. בלא שתחוו על בשרכם ותבחנו את השפעת השער על חייכם שלכם – ישאר כל המידע שתלמדו בגדר 'ידע יבש' וההטמעה שלו על ידכם אצל אחרים, יהיה חלקי וללא הבנה אמיתית לעוצמתה של השיטה.

מסיבה זו, במהלך הקורס נעודד אתכם ליישם את הטכניקות והתפיסות שתרכשו על חייכם שלכם: על הדרך בה אתם פועלים ומגיבים בסיטואציות שונות, על תחומים בהם אתם חווים קשיים או חסמים ועל נושאים אנרגטיים ופיזיים.

בשל כך, בחלקו הראשון של הקורס תלמדו טכניקות לעבודה עצמית בשיטת השער ותתרגלו עבודה עצמית על מטרות שונות ומדידות שתגדירו כרצויים להשגה עבורכם.

 

2. זיהוי האוטומט שבתוכנו ובאנשים סביבנו

ברגע האמת – אנחנו פועלים באופן אוטומטי וחוזרים על הטעויות שלנו. האוטומטיות בה אנחנו פועלים איננה טעות ומשרתת אותנו היטב בחלק גדול מהמצבים. יש לדפוס החוזר יתרונות הישרדותיים מובהקים של חסכון במשאבים, והיא מספקת תגובות מהירות על-סמך ידע קודם. מסיבה זו, אנחנו (כן, גם המודעים שבנו) מנוהלים בצורה אוטומטית למדי רוב הזמן. לכן, אנו נוטים לחזור על אותם דפוסים של חשיבה רגש והתנהגות. האוטומטיות והיעדר הנוכחות הקשובה ב'כאן ועכשיו' מסבירה מדוע "טעות לעולם חוזרת". גם אם נבין היטב את עצמנו ונדע מה מפעיל אותנו, ברגע האמת, לרוב איננו נוכחים ב'כאן ועכשיו' והדפוסים מוסיפים לנהל אותנו.
בקורס תלמדו ותתרגלו כיצד להיות נוכחים ברגע הזה (להבדיל מלפעול על אוטומט), וכיצד לשנות בצורה יסודית ומהירה את הדפוסים שמנהלים אתכם ואת המטופלים שלכם.
במהלך הקורס תפגשו בזמן אמת את הדפוסים הרגשיים והמחשבתיים שקובעים איך תרגישו ואיך תתנהלו עם עצמכם, בתוך יחסים בין-אישיים, במערכות היחסים שלכם, ואל מול מטרות שבכוונתכם להשיג בחיים. תחוו את הדפוסים שלכם ושל התלמידים שעמם תעבדו ב"לייב", כפי שהם פועלים בסיטואציות אמיתיות בחיים.

 

3. עבודה עם הכוחות הפנימיים ועם והרגלי המחשבה והרגש שמנהלים אותנו ואת המטופלים שלנו
מודעות עצמית איננה מספיקה. אמרה פופולארית קובעת, שמודעות לבעיה והבנה כיצד נוצרת זה כבר חצי מהדרך. ניסיוננו מלמד שאמרה זו, לכל הפחות, היא אופטימית מדי. נתחיל בעובדה לפיה תפיסת ה"יש שורש אחד או מספר שורשים קטן לסימפטום כלשהו" איננה מוכיחה את עצמה במבחן המציאות. לעיתים קיימים שורשים רבים, ותמיד מתקיימת אינטראקציה מורכבת ביניהם שהמוח המודע לא מיטיב להבין.

עד כמה שמודעות חשובה, היא רק חלק קטן מהפתרון. לכן, תלמדו להכחיד או לשנות בדרך פשוטה, יסודית ומהירה את אותם דפוסים. כל זאת, מבלי שתדרשו לנתח את הילדות שלכם או להתערטל רגשית. למעשה, בשיטת השער תוכלו לשנות כל דפוס, גם בלי שיהיה לכם ידע לגבי מקורו או שורשיו. 

העבודה תיעשה דרך הפעלת מחוללי הדפוס, ובאמצעות חיבור לידע של מערכת ההפעלה הפנימית, ניהול הכוחות באדם ומיינדפולנס.

 

4. היכרות אמיתית עם עצמכם, בסיס לטיפול בשיטת השער

"מי אנחנו בכלל/באמת?" מעבר למראה ולתכונות האופי, ההישגים, הדפוסים שלנו? מעבר לאותם דפוסים, תפגשו במהלך הקורס את מי שאתם – מבעד לסיפורים, לידע ולהגדרות שיש לאחרים או לכם על עצמכם. תקבלו גישה ומפתח כדי להתחבר אל הטבע האמיתי שלכם, ותזכו לחוות את השלווה והאהבה שההיכרות הזו מספקת.

במהלך המסע תתחברו לעוצמה הפנימית שלכם, ותיווכחו בעצמכם שאין די במודעות עצמית כדי לעשות שינוי עמוק ויציב. מה שדרוש זה להכיר את הכוחות שמנהלים אתכם בכל רגע ורגע וללמוד להיות המאסטר שלהם. אותה נוכחות שלווה וחומלת מהווה את הבסיס המאפשר של מטפלים בשיטת השער.

מסיבה זו, תלמדו על הכוחות הלא מודעים באדם ותזהו כיצד הם מייצרים דפוסים מגבילים וחסימות של ממש בהשגת מטרותיכם. כן תלמדו כיצד לשנות את הדפוסים המגבילים ולהסיר את החסימות בצורה שיטתית ומהירה. תלמדו להשקיט את הביקורתיות והשיפוטיות שיש לכם כלפי עצמכם וכלפי אחרים, ותתחברו לשקט ולאהבה שנמצאת בתוך כל אחד ואחד מאתנו. כל זה תלמדו לעשות כמובן גם עם מטופלים. 

5. עבודה עם מטופלים ומתאמנים

בהמשך הקורס, נתרגל עבודה מול מטופלים (מודרכים, כפי שהם נקראים בשיטת השער). בשלב זה תלמדו את הדרוש לכם לדעת על-מנת לסייע לכל מי שיגיע אליכם. תתרגלו שעות עבודה רבות בזוגות עם תלמידים אחרים כשאתם מתחלפים בתפקידים – פעם תהיו המטופל (המודרך) ופעם המטפל (המאפשר). גם בתרגולים אלה תוכלו להתמקד בעבודה בנושאים מהיום יום שבהם דרוש לכם שינוי בחיים או ריפוי.

 

6. הסמכה וסטאז'

סטאז':  לקראת תום המסלול תוכלו להתחיל סטאז' בליווי מורה מוסמך לשיטה. לעומדים בדרישות הקורס והסטאז' תוענק תעודת הסמכה לטיפול בשיטת השער.

לימוד השער יאפשר לכם להתחבר לעוצמה הפנימית, לנקות את מכאובי העבר, לרפא את מערכות היחסים שלכם עם עצמכם ועם הקרובים לכם, ולנתץ את תקרות הזכוכית שמגבילות אתכם ושומרים אתכם רחוקים מטבעכם האמיתי, כלואים באזור חיים מצומצם.

מחיר הקורס

מחיר הלימוד במסלול כולו עומד על 8,800 ₪. ניתן לחלק לעד 9 תשלומים ללא ריבית והצמדה.

הנרשמים עד 1 באוקטובר קבלו הנחת הרשמה מוקדמת וישלמו 8000 ש"ח בלבד.

כלל התקף לכלל הנרשמים: 500 ש"ח מתוך התשלום מהווים "דמי רצינות" ולא יוחזרו במקרה של ביטול.
עצם התשלום מצדך מעיד על הסכמתך לכך.

 

* אם למדתם בעבר את הקורס "המפתח לשער שבתוכנו", תוכלו לקבל הנחה נוספת בגובה הסכום ששילמתם על הקורס. כל תכני "המפתח לשער שבתוכנו" נכללים בקורס המטפלים, כך ש"המפתח לשער שבתוכנו" איננו מהווה דרישת קדם למסלול המטפלים.

נושאי הלימוד בקורס בנקודות 

 • אתיקה בטיפול 

 • הדרכה וחניכה המאפשרת חיבור אל המודעות של הגוף ואל ׳מערכת ההפעלה׳

 • אימון מדיטציית מיינדפולנס (קשיבות) ונוכחות חומלת וצלולה

 • יישום טכניקות השער בחיי היום-יום (בזירת העבודה, בזירה המשפחתית, ובמערכות היחסים שלכם עם עצמכם ועם אחרים).

 • תרגול כיצד מערכת ההפעלה מתנגדת להשגת דברים חיוביים, גם כשמושקע מאמץ רב מצדכם - וכיצד מבטלים את ההתנגדות.

 • למידה כיצד מסירים את החסמים והכוחות הבלתי מודעים לריפוי, שינוי דפוסים והשגת מטרות.

 • אימון לשינוי הרגלים אוטומטיים מזיקים של חשיבה, הרגשה והתנהגות.

 • תרגול מדיטציות ייחודיות וכלים יעילים לשינוי דפוסים והטמעת הרגלים מועילים לאושר.

 • למידה כיצד לייצר כוחות לא מודעים, שיעבדו עבורכם ועבור מטופליכם/מתאמניכם לצורך השגת מטרות (גם בשינה).

 • מיקוד כיצד להפחית מחשבות שליליות שמחלישות אותנו

 • אימון כיצד להכיל רגשות מאמללים וכיצד להפחית את הישנותם.

 • עבודה על נושאים שחשוב לכם לשנות בעצמכם או בחייכם.

 • חניכה אנרגטית לשיטה, כדי שתוכלו לעבוד עצמאית.

 • הבנה כיצד לחץ נפשי מושפע מחמשת מחוללי הסבל הראשיים.

 • הכרת הכוחות הפועלים ׳מאחורי הקלעים׳ של סשן בשיטת השער.

 • התעמקות באמת הפנימית ופרשנות המערכת למצבי חיים שונים.

 • טכניקות מתקדמות לשחרור חסמים מהתת-מודע להגשמת מציאות ושינוי דפוסים.

 • הפעלת דפוסים אוטומטיים משרתים שיעבדו עבורך.

 • חיבור והאצה: טכניקות להעלאת רמת אנרגיית החיים הזמינה ורמת המודעות.

 • שינוי אמונות בהתבסס על היכרות המערכת את עצמה.

 • עבודה ממוקדת בהחלשת מחוללי הסבל הראשיים.

 • מימוש מציאות פנימית וחיצונית.

 • תרגול כיצד להשתמש בהתגלמויות בחיי היום יום שלנו על מנת לעשות את החיים קלים ומספקים יותר

 • צלילה אל העבר לצורך הבנת השפעות ויישומים נוספים

 • זינוק אל העתיד לצורך הבנת השפעות ויישומים נוספים

 • עבודה עם מחשבות

 • מרוק המראה - טכניקת מדיטציה לתודעה צלולה ולהבנה של תהליכים אוטומטיים פנימיים

 • היכרות מעמיקה עם תפיסת השער בנוגע לערוץ האנרגטי ולאינטראקציה עם המסך ועם התת-מודע.

 • הכרת מדללי אנרגיה ו”אנטי מזינים”.

 • הסרת חסימות אנרגטיות והגברת חיות.

 • טכניקות מתקדמות להסרת חסמים מהתת-מודע.

 • צעידה מעבר להתניה היסודית של האדם

 • יישום מרוכז לשחרור משקעים רגשיים מתקופות חיים (כעס, עצב ועוד).

 • עבודה איטואיטיבית ופתוח חשיבה יצירתית

 • פיצוח מקרים ותכנון תהליכי עבודה עצמית

 • אבחנה מבדלת (לא מדובר באבחון רפואי או פסיכולוגי משום סוג שהוא)

 • הבנה ולמידת יישום ההשפעה ההדדית בין אנרגיה, תת-מודע, גוף פיזי, מחשבות ורגשות.

מעוניינים לדבר אתי ולבחון ביחד האם הקורס מתאים לכם?
התקשרו 054-6433364 או מלאו את הטופס ואחזור אליכם בהקדם. להשתמע, יוחאי

wooden-walkways-with-thick-fog.jpg

יוחאי ישראלי

מפתח שיטת "השער", בוגר תואר ראשון במדעי ההתנהגות ותואר שני (M.Sc) בהצטיינות בהתנהגות ארגונית. 

במשך למעלה מ-20 שנה חקרתי ופיתחתי תהליכי מודעות עצמית, התפתחות רוחנית, הגשמה עצמית וריפוי. למדתי ועבדתי עם מורים רוחניים ומאסטרים לריפוי מובילים בארץ ובעולם. 

במהלך השנים ליוויתי והדרכתי רבים באופן אישי ובקבוצות. בנוסף, הכשרתי מאות מטפלים בשיטת "השער" ובשיטות אנרגטיות רוחניות לשינוי דפוסים, לריפוי וליצירת מציאות חדשה.