top of page
IMG_7499_edited_edited.jpg

הייחודיות של שיטת "השער"

דמיינו שאתם ספינה.  ספינה משוכללת, עם מפרש פתוח, שנעה באוקיינוס של החיים. והמפרש גדול ומרהיב וסוחב קדימה, אל אי שם באופק. ובדרך, ותוך כדי, קולט את מה שנושאות הרוחות. 

כישורים, ניסיון, הצלחות, תשבחות. אבל גם ספקות, חוסר אמונה, פחדים, שיפוטיות, אמירות מגבילות. ועם הזמן, אולי בגלל זרמי המים, אולי מעוצמת הרוחות, המפרש מתבלה, אולי טיפה מתכופף - והספינה שטה קצת פחות.


עכשיו, זה ברור: מהספינה המרהיבה הזאת, מכם, אפשר להפיק הרבה יותר. לגרום לה לקרוע את האוקיינוס, לצלוח בקלילות כל מכשול, לשעוט דוך אל היעד, יהיה היכן שיהיה, בשיא הכוח והמהירות. והאמת? זה לא  ממש מסובך. כל מה שצריך זה לאחוז בהגה יציב ובטוח, אבל קודם - לנער מהמפרש את מה שנדבק, ואין בו כבר צורך.

 

מטרתה של שיטת ״השער״ לסייע לך להיות גרסה שלמה יותר ומלאת עוצמה של עצמך. לאפשר לך בהדרגה להפוך לאדם מפוקס, שליו ומלא חיות. אדם שחי באנרגיה גבוהה את ה'כאן ועכשיו'. להוביל אותך בטבעיות אל "הזון" - אזור ההצטיינות. עד שתנסו, לא תאמינו כמה זה ממוקד ומהיר.

שיטת השער, שיצאה לעולם בדצמבר 2010, לאחר שנים ארוכות של פתוח, מציגה חדשנות של ממש בעולם הטיפול והעבודה עם תת המודע, המודע, העל מודע ואנרגיית החיים שזורמת בגופנו.

כמה עקרונות יסוד שייחודיים לשיטת השער

למערכת ההפעלה האנושית (המתפעלת, בין השאר, את הגוף הפיזי, את הגופים האנרגטיים וזרימת הצ'י ואת התת מודע)  יש את הידע המקיף והשלם על הגוף ועל הנפש, ולכן היא שתדע לעשות את השינוי הפנימי המבוקש או לזהות חסמים לתוצאה שאנחנו רוצים להשיג בצורה הכי מדויקת והכי שלמה.

 

במערכת ההפעלה האנושית רשומה כל חוויה או אמירה, וברבות השנים אלו מותירים בה משקעים, פחדים או דפוסים שבמקרה הטוב אינם משרתים.

באמצעות התממשקות אל מערכת ההפעלה ניתן להורות למערכת לבצע שינויים רגשיים, מנטאליים, אנרגטיים ופיזיים. את יכולת ההתממשקות הזו תקבלו בתהליך לימדה וחניכה אנרגטית.

מערכת ההפעלה האנושית היא שעושה את השינוי החיובי.
הידע של מערכת ההפעלה על האדם הוא השלם ביותר שיש בנמצא.

תוך כדי העבודה, יעלו לעיתים התנגדויות פנימיות לשינוי המבוקש (כוחות מתנגדים). מקורן של התנגדויות אלה בפרשנות פנימית של המצב החדש אליו אנו רוצים להגיע - כלא נעים או כמאיים. פרשנות שנשענת על התניות, אמונות, מבנים מנטאליים ובגדול – על חוויות חיים שלי ושל אנשים אחרים.

לשם זיהוי וטיפול בכוחות המתנגדים ויצירה של כוחות תומכים בשינוי המבוקש פיתח יוחאי ישראלי את "מודל ניהול הכוחות באדם" המהווה עמוד תווך בשיטת השער.

כל שינוי בשיטה ייעשה בתיאום עם כל ה"קולות הפנימיים". כלומר, בתיאום עם כל מה שנמצא כבר מלכתחילה במודע, ובעיקר בתת-המודע של מבקש השינוי.

במקרה שעולות התנגדויות כאלה, תיעשה עבודה שיטתית, שנועדה לגבור על התנגדויות המערכת ו"לקבל את הסכמתה׳ לביצוע השינוי. כוחות שמתנגדים לשינוי יבוטלו וכוחות שמסייעים לשינוי ייווצרו. רק כך תוכל  המערכת, המודע והתת מודע, ליצור ולהטמיע את השינוי הנדרש בצורה חלקה וללא התנגדות.

כל שינוי נעשה בתיאום ובסינכרון בין המודע, העל-מודע ותת-המודע 

כעת, לאחר שהקולות הפנימיים 'שוכנעו' בכך שהשינוי הוא אכן לטובתו של האדם, תכנס המערכת לעבודה פנימית ממוקדת ביצירתו ובהטמעתו של השינוי המבוקש. בשלב זה, חווים בדרך כלל שלווה גדולה המלווה בזרימה חזקה של אנרגיה, מעין ריחוף ומצב הדומה לחלימה במצב ערנות. מצב זה נקרא בשער ״מצב הפתיחה״. תמיכה זו דרושה כדי לצמצם למינימום אפשרות של רגרסיה, וכן לשם תמיכה רגשית, מנטלית ואנרגטית בתהליכים של הגשמת מטרות, שמעבר לשינוי הפנימי הקריטי.

 

הסינכרון המלא הוא קריטי להצלחה!  מעבר לכך,  נדרשות כמובן נקיטת פעולות מתמשכות בעולם המעשה. הפעם, גם פעולות אלה יוכלו להתבצע בזרימה טובה יותר.

 

חשוב! רק כשמושג סנכרון מלא בין הרצון האמיתי של האדם לבין תת המודע שלו, המערכת כולה מתגייסת כדי להשיג את השינוי שאתם באמת רוצים להשיג. בכל מקרה אחר המערכת תהיה אדישה במקרה הטוב, או שתתנגד ותחבל במקרה הפחות טוב.

תמיכת כוללת של המערכת בשינוי מאפשרת עוצמה ומיקוד ומפחיתה סיכוי לרגרסיה

 • מה פירוש ניהול כוחות באדם עליו מדברים בשיטת השער?
  מודל ניהול הכוחות באדם, שפותח על ידי יוחאי ישראלי, מהווה עמוד תווך בשיטת השער. על פי תפיסה זו, החשיבה, ההרגשה והתנהגות שלנו היא תוצאה של כוחות שפועלים עלינו. כוחות אלה יכולים להיות פנימיים או חיצוניים וכל אחד מושך או דוחף אותנו בכיוון מסוים. כוחות אלה יקבעו במידה רבה אם נבצע או לא נבצע פעולות מסוימות וכן את החוויה הפנימית ואופן הביצוע. המחול של כוחות אלה קובעים איזה מחשבות יעלו בראשנו ואיזה רגשות ותחושות נחווה בכל רגע בחיים. בנוסף יש להם תפקיד חשוב במצבנו האנרגטי והפיזי.
 • האם שיטת השער דומה לNLP, תטא הילינג או ריברסינג?"
  בתמצית - לא. השער מביאה תפיסה חדשנית בכל הקשור לעבודה עם תת-מודע, אנרגיה ונפש. לא מדובר באוסף של טכניקות קיימות. יכול להיווצר בלבול מפני שגם אן אל פי, גם תטא הילינג, שיטות טיפול רגשי ושיטות נוספות לעבודה עם תת-המודע מתכוונות כולן להביא לשינוי חיובי במצבו של האדם. וכשרק קוראים את הטקסטים באתר, זה נשמע די דומה.
 • האם יש מרכיב של מינדפולנס בשיטת השער?
  בהחלט. במהלך הטיפול, לאחר שהחלק של השיחה הסתיים, שוהה המטופל בעינים עצומות ומונחה להתמקד בתחושות הגוף, ברגשות, במחשבות ובמראות שהוא רואה כתוצאה מהטכניקות לשינוי שמופעלות בפגישה. עבור המאפשר, כל אלה מספקים אינדיקציה ברורה להתקדמות התהליך.
 • האם צריך להאמין כדי שהטיפול יעבוד?
  רבים מהמגיעים לטיפול בשיטת השער לא מגיעים מעולמות הטיפול, הניו-אייג' או ההתפתחות העצמית והם מאמינים אך ורק לתוצאות שהם רואים וחווים. הם מגיעים לטיפול מפני שמשהו מפריע להם ומפני שהם מעונינים בתוצאות מהירות ולא בתהליך ארוך שלא ברור מה ישיג. הנסיון שלי מראה שאין השפעה למידת האמונה של האדם על הצלחת הטיפול/אפשור בשיטת השער. נסיוני גם מראה שאלה שמגיעים סקפטיים ופשוט מוכנים כבר לנסות הכל, הופכים במהרה לממליצים הכי גדולים של שיטת השער.
 • האם ניתן ללמוד את שיטת השער ולהשתמש בה בחיי היום יום?
  בודאי. בקורס בן 3 ימים הפתוח לקהל הרחב, ניתן ללמוד כיצד לשנות דפוסים, להחליש ארועים טראומטיים מעברך, להעלות את רמת החיוניות שלך, לזהות ולהסיר חסמים להצלחה בתחומי חיים שונים ועוד. קורס הבסיס נועד לעבודה עצמי בלבד. כדי לעבוד עם השיטה עם מטופלים או מתאמנים יש לקבל הסמכה בקורס המאפשרים המקיף.
 • האם הטיפול בשיטת השער נעשה במגע?
  לא. בשיטת השער תהליך האפשור/טיפול נעשה בישיבה על כורסה או בשכיבה, כשהמאפשר מדריך את המטופל כל העת ומוביל את תהליך השינוי.
 • האם ניתן באמצעות שיטת השער לפתוח חסימות אנרגטיות?
  כן. נסיוננו מראה כי חסימות אנרגטיות וצ'קרות סגורות נוצרות מסיבה רגשית-מנטלית. הן לא נוצרות בטעות. העבודה בשיטת השער מאפשרת לזהות את הסיבות שבעטיין נוצרו ההפרעות בזרימת האנרגיה או בתפקוד הצ'קרות ולטפל בהן בשיטתיות ובצורה ממוקדת. כשהסיבה הרגשית-מנטלית לחסימה האנרגטית טופלה - מערכת ההפעלה תפתח מעצמה את החסימה. היתרון בדרך עבודה זו שהפתיחה איננה טכנית ואיננה נעשית בצורה מאולצת. פתיחה טכנית או מאולצת מגדילה מאד את הסיכוי שהחסימה תיווצר שוב במהרה. זאת מפני שהסיבות לחסימה לא זוהוה ולא טופלו.
 • האם ניתן לטפל באמצעות השער ממרחק?
  בהחלט. אין למעשה הבדל בין עבודה עם השער כשגם המאפשר וגם המודרך נמצאים בחדר לבין העבודה עם השער באמצעות תוכנות וידאו דוגמת זום/פייסטיים/סקייפ. האנרגיה מאד מורגשת גם מרחוק וכל עוד נח למטופל/מודרך, התהליך יקרה בדיוק כאילו הוא היה נוכח בקליניקה.
 • מדוע גם אם אתם פסיכותרפיסטים, מאמנים או מומחים לתת מודע כדאי לכם ללמוד את שיטת השער?"
  השער איננה אוסף שיטות טובות ומוכרות אלא תפיסה הוליסטית חדשנית, הכוללת טכניקות פורצות דרך לעבודה של גוף-נפש-אנרגיה. למעלה מעשור בו נלמדת ומיושמת השיטה בישראל ובעולם מאפשרות לנו לומר באחריות את הדבר הבא: הסינתזה בין הידע והניסיון שצברתם כמטפלים/מאמנים לבין הכלים החדשניים והמתקדמים של שיטת השער, יאפשרו לכם קפיצה של ממש בתהליכי השינוי שאתם מלווים; וגם אתם וגם המטופלים שלכם לא תוכלו להישאר אדישים לכך. השער פותחה במטרה לאפשר תהליכי שינוי עמוקים ומהירים שייעשו בצורה ברורה וממוקדת. בשל הדרך ההוליסטית שבה נעשה כל שינוי או ריפוי, הסיכוי לרגרסיה או למשברי ריפוי פוחת בצורה דרסטית.
bottom of page