ריצוי וחרדת נטישה

כשאנחנו חוששים לאכזב או להיעזב, או מאמינים שאנחנו אחראים לאושר של בן או בת הזוג או מצפים מעצמנו להיות בני זוג מושלמים, אנחנו מתחילים לרצות. ואפילו אם הוא או היא כלל לא מצפים מאתנו שנעשה זאת, אנחנו מוסיפים לרצות... אנחנו יוצאים מגדרנו כדי שלאותו אחר משמעותי יהיה טוב. גם במחיר של וויתור מתמשך על עצמנו ועל צרכינו. ובכל פעם שאנחנו פועלים מהמקומות האלה, אנחנו מתרחקים עוד כמה מילימטרים מעצמנו. וכך אנו מתחילים לפסוע הרחק מלבנו במורד של מדרון חלקלק שמוביל לניכור.

אם זה נהיה הרגל (וזה נהיה בדרך כלל) אנחנו מפסיקים להרגיש בנוח בעור שלנו. פחות שמחים, פחות יצירתיים, פחות אוהבים ועם הזמן, מתקשים לזכור מה באמת חשוב לנו. מה אנחנו רוצים מהחיים. ואנו מתחילים לחוש טינה כלפי אותו אדם שרק עד לפני כמה רגעים רצינו כל כך לרצות.לשמח. פעמים רבות, אנחנו אפילו מתחילים להאשים אותו במצבנו.

כך יוצא שהפחד לאכזב שהוביל לריצוי בן או בת הזוג, מוביל לכך שאנו מתהלכים בחיים, מתוך רגש של אכזבה מתמשכת. אכזבה מעצמנו על כך שהגענו למצב הזה ואכזבה מבן או בת הזוג על כך שהם לא רואים את מה שעובר עלינו. על כך שהם משאירים אותנו לבד בכאב.

אז אנחנו ממשיכים לחיות יחד. יחד, אבל לבד. אפופים ברגשות השליליים הללו כלפי עצמנו וכלפי בן או בת הזוג. את האינטימיות והרצון לקרבה החליף עכשיו דחף להימנע מקרבה. את השיחה והמגע מחליפים שתיקה וניכור כפול. ניכור מבן או בת הזוג וניכור מעצמנו. מהצרכים, הרגשות והרצונות המקוריים שלנו.

אבל יש גם אופטימיות בסיפור הכואב הזה.. את כדור השלג הזה אפשר לעצור. את אגמי הכאב אפשר לייבש. אני סבור שהשלב הראשון הוא סליחה מלאה מהלב לעצמנו, סליחה מלאה לבן או בת הזוג. לאחר מכן מתאפשר חיבור מהלב לעצמנו.

0 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

מטפלים ואנשי ביון

בעקבות השיתוף שקיבלתי אתמול ממטופלת מישראל ושני מטופלים מחו"ל, השתעשעתי הבוקר במחשבה, שמטפלים מזכירים קצת אנשי ביון: גם אלה וגם אלה מתחילים את דרכם לעיתים עם פנטזיה של "להציל את העולם". להגן עליו ממה

תשומת לב

את הקטע הזה של אלנה ת'ורן-וותר (דמות דמיונית, הטרונים) מודה שהיססתי אם להביא לכאן. אם אתם רגישים למילים שעוסקות בהפרשות גוף או שפה לא נקיה, אולי לא כדאי שתמשיכו לקרוא... אותי הוא שעשע ונראה לי שאולי י

פגישות אישיות

פחדים וסטרס

אודות השער

קורסים וסדנאות

סדנת השער שלך להצלחה

תמיכה/ יצירת קשר

הגבלת אחריות/ Disclaimer

כל התכנים והמידע המופיעים באתר זה, באתרים מקושרים ובחשבונות רשת חברתית מקושרים (פייסבוק, גוגל+, וימאו, יוטיוב ועוד)  ללא יוצא מן הכלל, נועדו לצרכים אינפורמטיביים בלבד ואינם בגדר ייעוץ ו/או אבחון ו/או אבחנה ו/או חוות דעת ו/או המלצה רפואית או נפשית. בשום מקרה אין להשתמש בתוכן ובמידע המופיעים באתר זה או להסתמך על משהו מתכני האתר או האתרים המקושרים או חשבונות המדיה החברתית המקושרים כתחליף לייעוץ עם רופא או פסיכולוג או כל גורם מקצועי רפואי מוסמך ומורשה. השימוש באתר ובתכניו הוא על אחריותו הבלעדית והמלאה של המשתמש. אין לראות במוצרים, המלצות, סרטוני וידאו או בשאר תכני האתר הבטחה או יצירת ציפיה לתוצאות. המלצות אישיות של מי שחווה את שיטת השער מהוות התרשמות סובייקטיבית בלבד ואין לראות בהן יצירת ציפיה, הבטחה או התחייבות לתוצאות עתידיות כלשהן ככל שהדבר נוגע לך או לאחרים.

© 2020 by Yohai Israeli. All rights reserved.

הבנים 21, נס ציונה

ויסוצקי 4 תל אביב