על אושר ושעמום

מזה כמה ימים, שהשלג הצטבר וחסם את דלת הבקתה בה התגוררתי בהרים ומנע ממני לרדת אל הכפר הסמוך. המזון שנותר ברשותי היה מועט וחדגוני משהו ובחוץ היה שקט. למזלי נותרו לי מעט עצי הסקה, שעדין הצליחו לחמם את בשרי ולהאיר את הבקתה באור כתום. חשתי בשעמום, בריקנות. "אני מכיר את השעמום", עלתה מחשבה. "אני יודע לרוץ מהר ממנו. לברוח ולהסתתר ממנו". חזר הקול.


הלכתי אל המזווה וחיפשתי את שארית הבשר המיובש, שזכרתי שהשארתי על המדף. "נגמר!". החלטתי להקשיב לציוצי הציפורים, אבל אף ציפור לא צייצה, שכן השלג הוסיף לרדת והחיות בקשו מסתור. אויבי הוותיק זיהה את פגיעותי והחל להזדחל פנימה לעצמותי כנחש קר, חודר לשורש הוויתי.


התבוננתי בו, מודה שבהתחלה בחשש רב. אחר כך נתתי לעצמי לשחרר קצת את האימה ולהרגיש אותו. פתאום זיהיתי שבתוכי נפערה תהום שאין לה פשר. התהום זיהתה את מבטי והחלה למשוך אותי לתוכה. זה היה מבעית בהתחלה, אבל הדרכה כלשהי לחשה לי "היכנע!". נכנעתי ונתתי לעצמי להימשך ולהיבלע כל כולי בתהום. אינני יודע איך זה קרה, או כמה זמן חלף עד ששבתי לחושי. אולי היה זה גחל, שהתפוצץ וניתר על רגלי, שהצליח להחזיר אותי לעצמי. בחוץ עדין ירד השלג. הגחלים באח כמעט שכבו. אושר שליו ושלם זרם עתה בכל מה שנחה עליו תודעתי.

1 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

מטפלים ואנשי ביון

בעקבות השיתוף שקיבלתי אתמול ממטופלת מישראל ושני מטופלים מחו"ל, השתעשעתי הבוקר במחשבה, שמטפלים מזכירים קצת אנשי ביון: גם אלה וגם אלה מתחילים את דרכם לעיתים עם פנטזיה של "להציל את העולם". להגן עליו ממה

תשומת לב

את הקטע הזה של אלנה ת'ורן-וותר (דמות דמיונית, הטרונים) מודה שהיססתי אם להביא לכאן. אם אתם רגישים למילים שעוסקות בהפרשות גוף או שפה לא נקיה, אולי לא כדאי שתמשיכו לקרוא... אותי הוא שעשע ונראה לי שאולי י

פגישות אישיות

פחדים וסטרס

אודות השער

קורסים וסדנאות

סדנת השער שלך להצלחה

תמיכה/ יצירת קשר

הגבלת אחריות/ Disclaimer

כל התכנים והמידע המופיעים באתר זה, באתרים מקושרים ובחשבונות רשת חברתית מקושרים (פייסבוק, גוגל+, וימאו, יוטיוב ועוד)  ללא יוצא מן הכלל, נועדו לצרכים אינפורמטיביים בלבד ואינם בגדר ייעוץ ו/או אבחון ו/או אבחנה ו/או חוות דעת ו/או המלצה רפואית או נפשית. בשום מקרה אין להשתמש בתוכן ובמידע המופיעים באתר זה או להסתמך על משהו מתכני האתר או האתרים המקושרים או חשבונות המדיה החברתית המקושרים כתחליף לייעוץ עם רופא או פסיכולוג או כל גורם מקצועי רפואי מוסמך ומורשה. השימוש באתר ובתכניו הוא על אחריותו הבלעדית והמלאה של המשתמש. אין לראות במוצרים, המלצות, סרטוני וידאו או בשאר תכני האתר הבטחה או יצירת ציפיה לתוצאות. המלצות אישיות של מי שחווה את שיטת השער מהוות התרשמות סובייקטיבית בלבד ואין לראות בהן יצירת ציפיה, הבטחה או התחייבות לתוצאות עתידיות כלשהן ככל שהדבר נוגע לך או לאחרים.

© 2020 by Yohai Israeli. All rights reserved.

הבנים 21, נס ציונה

ויסוצקי 4 תל אביב