משחקים וחכמה גבוהה

יומני היקר שלום. יום שלישי, השנה ה55788900 לספירה הבלורנדילית בעת החדשה. השנה של החשיבות העצמית. היום אספתי את הבת שלי מוקדם יותר מבית הספר והלכנו לאכול איפשהו. בדרך, הבת שלי המציאה משחק והתחילה לשחק בו עם עצמה. כמו מרבית המשחקים בחיים האמיתיים, אף אחד לא טורח לספר לך שיש עכשיו משחק חדש ושיש לו כללים משל עצמו. כלומר, ש' ויליאם אחד אמר על זה איזה משפט פעם, אבל הפרופיל שלו בפיסבוק די נטול פעילות מאז ואין לו ממש עוקבים, אז אני לא בטוח שצריך להתייחס אליו ביותר מדי רצינות.


גיליתי שיש משחק רגע אחרי, כשטעות שלי במשחק גרמה לה לטעות ולהפסיד נקודות או משהו כזה. זה קרה כשקיבלתי קריאה לסדר על הדרך בה אני הולך. צודקת! מה שקרה זה, שהמשחק (שהמציאה ברגע ושיחקה אתי בלי להודיע) היה "לך על הצל של אבא". ומסתבר שהנתיב בו הלכתי חרג ממסגרת החיזוי שלה – דבר שגרם לה לפספס את הצל ולדרוך על המדרכה הלבנה החשופה. (ממליץ לאוהבי הניתוחים הפסיכולוגיים לעבור לסוף הפוסט).


ואז, היות שלא הייתי מאד רעב (תודות לבת אל ולאלנה), הצליח הרהור פילוסופי גולמי עדיין לחדור להכרתי. מחשבות על כך, שכשאור השמש פוגע בגוף במישור הפיזי נוצר צל וכשאור העצמי פוגע בגוף ממישור עדין יותר מהפיזי נוצרת מחשבה (וכשזו פוגשת בגוף הפיזי נוצר רגש וכולי). נשמע טוב.. כן! אבל מה אם זה פשוט שטויות במיץ? בהחלט אפשרי. או שאולי זה סתם "בריין קנדי" כפי שנהגה להגיד מורתי האהובה?


אז זהו, שניסיוני האישי (וגם השנים המעטות בהן נדרשתי ללמד תקשור) לימדו אותי, שאם רק נסכים לעיתים להראות מגוחכים או אפילו טפשים, נוכל לפגוש בפנים וקולות שלנו, שהסתרנו מעצמנו. קולות ופנים שדוכאו, מפני שאינם מתאימים לאנשים המקיפים אותנו ובהמשך, דחויים ושקופים בעולמנו הפנימי, מורחקים לגלות על ידי השליט של הממלכה - העצמי הכוזב, אותו רחשנו לעצמנו במרוצת השנים.


לכן, פני כעשרים שנה, מצאתי דרך נחמדה לעורר את מה שמתנגד לזרימה הטבעית 'בתוכי' באמצעות שתי דרכים פשוטות. כשהייתי מגיע לקניון הומה אדם והייתי מתעייף מהצעידה, הייתי מתיישב על הרצפה במקום בו הרגשתי שאני רוצה לנוח. לעיתים הייתי עושה זאת גם סתם באמצע רחוב תל אביבי על המדרכה. תוך כדי, הייתי ער לכך, שהרבה אנשים עוברים כשם שאנשים גבוהים עוברים לעיתים על פני אלה שיושבים על הרצפה. מגבוה, משהים לרגע את מבטם בתערובת של תוכחה, רחמים או תמיהה. זה היה תרגול טוב, שאימן אותי להישאר בסנטר מבלי שאתעלם ממה שמתרחש מסביבי ומבלי שאדחיק את הפרשנות הפנימית שלי לסיטואציה ולכל הקולות שעלו בי כתוצאה מהמבטים. תרגול אחר היה להיכנס לבדי לבית קפה או מסעדה, להזמין משהו ואז לתרגל מדיטציה תוך שימת לב לכל הקולות הפנימיים שעולים בי, כשאני חש או מדמיין את תגובת הסועדים להתנהגות המוזרה שלי.


ויש גם פואנטה אני חושב לפוסט הזה. אני סבור, שאם נתאמן ונתמיד בהלך הרוח הזה של לאורך זמן, יש סיכוי לא רע, שנרכוש חיבור לחכמה גבוהה. ואז, אחרי שנפסיק להתלהב מהצעצוע הזה.. אם בדרך נס נשכיל לוותר על הרצון בחוכמה גבוהה, נוכל שוב לשחק כמו ילדים צעירים במקל עץ יבש שמצאנו בגינה ולהרגיש הכי מאושרים בעולם.


0 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

מטפלים ואנשי ביון

בעקבות השיתוף שקיבלתי אתמול ממטופלת מישראל ושני מטופלים מחו"ל, השתעשעתי הבוקר במחשבה, שמטפלים מזכירים קצת אנשי ביון: גם אלה וגם אלה מתחילים את דרכם לעיתים עם פנטזיה של "להציל את העולם". להגן עליו ממה

תשומת לב

את הקטע הזה של אלנה ת'ורן-וותר (דמות דמיונית, הטרונים) מודה שהיססתי אם להביא לכאן. אם אתם רגישים למילים שעוסקות בהפרשות גוף או שפה לא נקיה, אולי לא כדאי שתמשיכו לקרוא... אותי הוא שעשע ונראה לי שאולי י

פגישות אישיות

פחדים וסטרס

אודות השער

המלצות

קורסים וסדנאות

סדנת השער שלך להצלחה

תמיכה/ יצירת קשר

הגבלת אחריות/ Disclaimer

כל התכנים והמידע המופיעים באתר זה, באתרים מקושרים ובחשבונות רשת חברתית מקושרים (פייסבוק, גוגל+, וימאו, יוטיוב ועוד)  ללא יוצא מן הכלל, נועדו לצרכים אינפורמטיביים בלבד ואינם בגדר ייעוץ ו/או אבחון ו/או אבחנה ו/או חוות דעת ו/או המלצה רפואית או נפשית. בשום מקרה אין להשתמש בתוכן ובמידע המופיעים באתר זה או להסתמך על משהו מתכני האתר או האתרים המקושרים או חשבונות המדיה החברתית המקושרים כתחליף לייעוץ עם רופא או פסיכולוג או כל גורם מקצועי רפואי מוסמך ומורשה. השימוש באתר ובתכניו הוא על אחריותו הבלעדית והמלאה של המשתמש. אין לראות במוצרים, המלצות, סרטוני וידאו או בשאר תכני האתר הבטחה או יצירת ציפיה לתוצאות. המלצות אישיות של מי שחווה את שיטת השער מהוות התרשמות סובייקטיבית בלבד ואין לראות בהן יצירת ציפיה, הבטחה או התחייבות לתוצאות עתידיות כלשהן ככל שהדבר נוגע לך או לאחרים.

© 2020 by Yohai Israeli. All rights reserved.

הבנים 21, נס ציונה

ויסוצקי 4 תל אביב