לא להאמין למחשבות

יום אחד הגיעה אלי לפגישה בקליניקה אשה יקרה, כשהיא מיואשת, עצובה, פוחדת ונמצאת בסטרס מטורף. מכירים את זה? לכולנו יש, לכל הפחות, רגעים כאלה. היא סיפרה שזה נמשך כבר זמן מה ונראה היה שזה לא הולך להשתנות... למעשה.. כל הסבל שלה היה תוצאה של הילכדות בתעתועי המחשבה והסרטים - מעגלי התחושות רגשות מחשבות שהיא מייצרת. אלה לא איפשרו לה לראות דבר מעבר למחשבות ולרגשות שלה.

הזכרתי לה כיצד להבחין בין סיפורים שנדמים לאמת לבין עובדות ומציאות. כיצד לשאול שאלות שיודעות לחלץ אותנו מהתעתועים של התודעה ומהאומללות שתעתועים מסוג זה יודעים לייצר. עקבתי על התנועה הפנימית שהתחוללה בנפשה - איך מבכי וניתוק מעצמה ומעוצמתה היא הפכה מחוברת יותר וצחוק הפציע.

היא יצאה מהפגישה בהרגשה אחרת לגמרי והכי חשוב - עם בהירות לגבי האחריות (לא אשמה) שלה למצבה ועם כלים פשוטים שיאפשרו לה לצאת בכוחות עצמה בפעם הבאה שהחיים יזמנו לה דרמה. אחרי הכל, גם דרמה יכולה לצפון בחובה הזדמנות לגדילה.. ובעצם, כל דבר, אם חושבים על זה. אפילו שתית מים, אכילת גלידה או נשימה.

לפני שנפרדנו, אחד הדברים שהצעתי לה זה לפתוח כל בוקר בהתחייבות. להתחייב לכך שרק להיום (כמיטב יכולתי) אני מתחייבת שלא להאמין בצורה עיוורת למחשבות שלי" אני מאמין שאם נעשה את זה בהתמדה כל בוקר, זה ימקד ויאמן אותנו לא לבלוע (להאמין בצורה עיוורת) את הסיפורים שהמחשבות שלנו מספרות על עצמנו ועל העולם סביבנו.

אם אתם מתחברים ובא לכם לנסות כמה ימים גם - מוזמנים לשתף במה שזה נתן לכם. * תודה לפסיכולוגיה הבודהיסטית שמלמדת להבחין בין החבל לנחש ולחוכמה של הטולטקים.5 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

אנונימית משתפת על הפסקת עישון

נונימית משתפת בסשן טיפולי שעשתה בשיטת השער לגמילה מעישון: ""הראה לי איך זה היה מרגיש ואיך זה היה מכל שאר הבחינות וההיבטים אם לא אעשן כלל, לא ארצה סיגריה לא כשאני לבד ולא כשאני בחברה..." בקשה פשוטה נכו

פגישות אישיות

פחדים וסטרס

אודות השער

קורסים וסדנאות

סדנת השער שלך להצלחה

תמיכה/ יצירת קשר

הגבלת אחריות/ Disclaimer

כל התכנים והמידע המופיעים באתר זה, באתרים מקושרים ובחשבונות רשת חברתית מקושרים (פייסבוק, גוגל+, וימאו, יוטיוב ועוד)  ללא יוצא מן הכלל, נועדו לצרכים אינפורמטיביים בלבד ואינם בגדר ייעוץ ו/או אבחון ו/או אבחנה ו/או חוות דעת ו/או המלצה רפואית או נפשית. בשום מקרה אין להשתמש בתוכן ובמידע המופיעים באתר זה או להסתמך על משהו מתכני האתר או האתרים המקושרים או חשבונות המדיה החברתית המקושרים כתחליף לייעוץ עם רופא או פסיכולוג או כל גורם מקצועי רפואי מוסמך ומורשה. השימוש באתר ובתכניו הוא על אחריותו הבלעדית והמלאה של המשתמש. אין לראות במוצרים, המלצות, סרטוני וידאו או בשאר תכני האתר הבטחה או יצירת ציפיה לתוצאות. המלצות אישיות של מי שחווה את שיטת השער מהוות התרשמות סובייקטיבית בלבד ואין לראות בהן יצירת ציפיה, הבטחה או התחייבות לתוצאות עתידיות כלשהן ככל שהדבר נוגע לך או לאחרים.

© 2020 by Yohai Israeli. All rights reserved.

הבנים 21, נס ציונה

ויסוצקי 4 תל אביב