יצירת מציאות ובחירה חופשית

לא יודע מה אתכם, אבל בי הדברים האלה של אלנה ת'ורן-ווטר (דמות דמיונית, הטרונים) הצליחו לעורר תהיה אחת או שתים. מצד שני, אני לא בטוח שנאמרו ברצינות. מה אתם חושבים?


זה הולך כך:

"תראו, אני רוצה לשתף אתכם במחשבות שלי. מקווה שלא תכעסו עלי יותר מדי.. לא יודעת אם אני ממש מתחברת לכל האמירות הניו אייג'יות האלה, שמושמעות במין ידענות כזו.. אתם יודעים למה אני מתכוונת – כל הדיבור הזה ש"כל מה שקורה לי זה אני יצרתי במאה אחוז" או שזה קארמה או דהרמה או תיקון או עונש. כאילו שיש למשהו משמעות מעבר למה שאנחנו - מעולם ההזיה הפרטי שלנו - נותנים לזה..


כאילו מה? מאיפה הביטחון הזה? המלאך גבריאל לחש לכם את זה באופן אישי באוזן כש'התעוררתם' רגע לפני צחצוח השיניים? זה באמת נשמע לכם הגיוני לחשוב שהכול סובב סביבנו? ויש לי הצעה בשבילכם: נסו לספר את זה להורים של ילד שסרטן התנפל עליו, או לאשה הזו שמתה, כשנפלה עליה חתיכת מתכת שהשתחררה מגוף של מטוס באמצע שעסקה בענייניה.. אני בטוחה שתצפו בקארמה בפעולה עוד לפני שסיימתם את המשפט השני שלכם.


ואתם יודעים משהו? גם אם זה נכון – אז יש לי בחירה חופשית ואני בוחרת שלא להאמין בזה. ולמה בכלל שארצה להאמין בזה? למה שארצה לחיות את חיי בעולם הזה, כשאלוהים, או חבורה נעלמה של גברים מזוקנים ומשועממים עם כנפיים, צופה בי כאילו הייתי ערוץ הריאליטי הפרטי שלהם.. אני מעדיפה פשוט לחיות את החיים שלי במלוא העוצמה, בלי כל החשבונות האלה, שרק מפריעים לי ליהנות מהמרגריטה שאני שותה עכשיו.


כלומר, תראו, זה לא שאין בזה בכל זאת משהו.. אני לא מחזיקה מעצמי מבריקה, אבל גם סתומה אני לא.. אני יכולה לגמרי להבין, שאם אני מתייחסת לא יפה למישהו, התגובה שלו תהיה בהתאם, ואם אני מעבירה זקנה את הכביש היא בטח תשמח ותחייך אלי ותגיד לי כמה אני טובה. וכשמישהו מכיר בכך שאני טובה, אני מודה שזה עושה לי טוב בלב. ככה אני! לא יודעת למה. אולי כי ההורים שלי טחנו לי ולאחיות שלי את השכל כבר מגיל 3, שצריך להיות טובים. או שאולי כי זה הטבע האמיתי שלי (כמו שההוא אמר. נו, רוסו - השוויצרי, לא פאולו רוסו הכדורגלן) ואני פשוט שמחה, שמישהו בכלל מצליח לראות את זה מבעד לאיפור האסרטיבי ולמניירות שלי.


בעצם, כשאני חושבת על זה.. אולי הזקנה הזו בכלל תתרגז עלי.. למה שתתרגז? כי אין גבול ליכולת שלנו שלא לראות את עצמנו. למשל חבר שיש לי.. הוא מעל חמישים ובאמת נראה צעיר, אבל העניין הוא שהוא מרגיש אפילו עוד הרבה יותר צעיר מה שהוא נראה. כמה צעיר? אני יכולה להמר על זה, שאם הוא היה נוסע באוטובוס העמוס הזה לעבודה שלו בקווינס ופיטר פן היה עולה – הוא היה קם ומפנה בלי היסוס את מקומו ונותן לפיטר לשבת.. אז למה שארצה לקחת סיכון עם הזקנה הזו בכך שאציע לסחוב לה את השקיות מהסופר? היא הרי לא בקשה ולי ממש לא מתחשק שההצעה שלי תתקע לה מול העיניים את המראה המעוותת של הזקנה.


בקיצור, נראה לי שקצת הלכתי לאיבוד במחשבות שלי.. בכל זאת, זו לא המרגריטה הראשונה שאני שותה הערב.. מה שאני מנסה להגיד זה, שכל אחד רשאי כמובן להגיד מה שהוא רוצה, אבל אני לפחות חושבת, שאם אתם לא באמת יודעים להוכיח או לפחות לנמק את הדברים שאתם אומרים, אז תשאירו לנו מקום לספק. פשוט LIVE AND LET DIE כמו שהחברה האלה מרובים ושושנים צורחים."


4 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

מטפלים ואנשי ביון

בעקבות השיתוף שקיבלתי אתמול ממטופלת מישראל ושני מטופלים מחו"ל, השתעשעתי הבוקר במחשבה, שמטפלים מזכירים קצת אנשי ביון: גם אלה וגם אלה מתחילים את דרכם לעיתים עם פנטזיה של "להציל את העולם". להגן עליו ממה

תשומת לב

את הקטע הזה של אלנה ת'ורן-וותר (דמות דמיונית, הטרונים) מודה שהיססתי אם להביא לכאן. אם אתם רגישים למילים שעוסקות בהפרשות גוף או שפה לא נקיה, אולי לא כדאי שתמשיכו לקרוא... אותי הוא שעשע ונראה לי שאולי י

פגישות אישיות

פחדים וסטרס

אודות השער

המלצות

קורסים וסדנאות

סדנת השער שלך להצלחה

תמיכה/ יצירת קשר

הגבלת אחריות/ Disclaimer

כל התכנים והמידע המופיעים באתר זה, באתרים מקושרים ובחשבונות רשת חברתית מקושרים (פייסבוק, גוגל+, וימאו, יוטיוב ועוד)  ללא יוצא מן הכלל, נועדו לצרכים אינפורמטיביים בלבד ואינם בגדר ייעוץ ו/או אבחון ו/או אבחנה ו/או חוות דעת ו/או המלצה רפואית או נפשית. בשום מקרה אין להשתמש בתוכן ובמידע המופיעים באתר זה או להסתמך על משהו מתכני האתר או האתרים המקושרים או חשבונות המדיה החברתית המקושרים כתחליף לייעוץ עם רופא או פסיכולוג או כל גורם מקצועי רפואי מוסמך ומורשה. השימוש באתר ובתכניו הוא על אחריותו הבלעדית והמלאה של המשתמש. אין לראות במוצרים, המלצות, סרטוני וידאו או בשאר תכני האתר הבטחה או יצירת ציפיה לתוצאות. המלצות אישיות של מי שחווה את שיטת השער מהוות התרשמות סובייקטיבית בלבד ואין לראות בהן יצירת ציפיה, הבטחה או התחייבות לתוצאות עתידיות כלשהן ככל שהדבר נוגע לך או לאחרים.

© 2020 by Yohai Israeli. All rights reserved.

הבנים 21, נס ציונה

ויסוצקי 4 תל אביב