חנוכה

חנוכה תמיד היה פיבוריט שלי. לא רק בגלל הלפידים והלמפיונים בלילה, הסופגניות והלביבות אלא גם בגלל שכילד חיכיתי לו כל השנה. נולדתי בנר חמישי ובשבילי החג בישר על היומולדת.. זוכרים כמה עבר הזמן לאט כשהיינו ילדים?


אומרים שנר אחד (אפילו כזה פושט שקונים בקיוסק ברגע האחרון) יכול להרחיק הרבה מהחושך.. למעשה, אם תחשבו על זה רגע - מספיק שנר אחד ידלוק בעולם כדי שחושך מוחלט לא באמת יוכל להתקיים.. נדמה לי שאיינשטיין אמר פעם שחושך לא קיים כשלעצמו. הוא פשוט היעדר אור.

אז בואו נדליק נר. נתחבר אל האור הפנימי - אל השמש - שמש אש התמיד שלעולם דולק בתוכנו. כן, גם ברגעים האפלים ביותר...

אז איך עושים זאת? זה למעשה די פשוט. זה לא חייב להיות מציאת היעוד או סיוע לרעבים בעולם (למרות שזה בודאי מביא שמחה רבה). אפשר פשוט להתמקד בדברים שיש בהם יופי, אהבה ושמחה.

למשל, בדרך לעבודה - מעבירים את תשומת הלב מ"אני מאחר/ת אני מאחר/ת והלחץ שזה יוצר למשהו פיזי יפה. כשהרמזור נדמה כתקוע - שמים לב (באמת מתבוננים) לפרחים שהעיריה שותלת בצדי הדרך. אם חיי היום יום מזמנים לנו מטלות שנואות - (יעני, רגעים של חושך) - עושים אותן עם מוסיקה אהובה (המוסיקה היא האור בדוגמה הזו). אם צריך לשטוף את הרצפה -עושים זאת מתוך כוונה להיות אחד עם התנועות. אחד עם הצלילים שמשמיע המגב. ככה נעלם החושך והאור הפנימי והאהבה מורגשים. ולו לכמה רגעים.


וכך אנחנו מדליקים נר ועוד נר בכל רגע יומיומי בו אנחנו זוכרים לעשות כן.. בדרך זו, אפילו בלי שאנחנו עושים דברים גדולים ונעלים עבור העולם - אנחנו מתעלים מעט והעולם כולו מתעלה מעט עמנו.

וכמובן, כשאנחנו שמחים יותר ושופעים יותר אהבה (כי כשהפחד, הסטרס והביקורת פוחתים, האהבה גוברת), אפשר לעשות משהו קטן או גדול בשביל לשמח אחרים. או להשתמש באנרגיה שחסכנו בלפעול להחלשת דברים שאנו תופסים כחושך בעולם.


וכמו שאמרו חכמים - "העיקר לא לפחד כלל" "והיית אך שמח". אז חג שמח ובואו נדליק כמה שיותר נרות ברגעי היום יום שלנו.


0 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

מטפלים ואנשי ביון

בעקבות השיתוף שקיבלתי אתמול ממטופלת מישראל ושני מטופלים מחו"ל, השתעשעתי הבוקר במחשבה, שמטפלים מזכירים קצת אנשי ביון: גם אלה וגם אלה מתחילים את דרכם לעיתים עם פנטזיה של "להציל את העולם". להגן עליו ממה

תשומת לב

את הקטע הזה של אלנה ת'ורן-וותר (דמות דמיונית, הטרונים) מודה שהיססתי אם להביא לכאן. אם אתם רגישים למילים שעוסקות בהפרשות גוף או שפה לא נקיה, אולי לא כדאי שתמשיכו לקרוא... אותי הוא שעשע ונראה לי שאולי י

פגישות אישיות

פחדים וסטרס

אודות השער

המלצות

קורסים וסדנאות

סדנת השער שלך להצלחה

תמיכה/ יצירת קשר

הגבלת אחריות/ Disclaimer

כל התכנים והמידע המופיעים באתר זה, באתרים מקושרים ובחשבונות רשת חברתית מקושרים (פייסבוק, גוגל+, וימאו, יוטיוב ועוד)  ללא יוצא מן הכלל, נועדו לצרכים אינפורמטיביים בלבד ואינם בגדר ייעוץ ו/או אבחון ו/או אבחנה ו/או חוות דעת ו/או המלצה רפואית או נפשית. בשום מקרה אין להשתמש בתוכן ובמידע המופיעים באתר זה או להסתמך על משהו מתכני האתר או האתרים המקושרים או חשבונות המדיה החברתית המקושרים כתחליף לייעוץ עם רופא או פסיכולוג או כל גורם מקצועי רפואי מוסמך ומורשה. השימוש באתר ובתכניו הוא על אחריותו הבלעדית והמלאה של המשתמש. אין לראות במוצרים, המלצות, סרטוני וידאו או בשאר תכני האתר הבטחה או יצירת ציפיה לתוצאות. המלצות אישיות של מי שחווה את שיטת השער מהוות התרשמות סובייקטיבית בלבד ואין לראות בהן יצירת ציפיה, הבטחה או התחייבות לתוצאות עתידיות כלשהן ככל שהדבר נוגע לך או לאחרים.

© 2020 by Yohai Israeli. All rights reserved.

הבנים 21, נס ציונה

ויסוצקי 4 תל אביב