ID 140475040 © Walldemarus | Dreamstime.com

נעים מאוד, אני יוחאי ישראלי, מפתח שיטת "השער", בוגר תואר ראשון במדעי ההתנהגות ותואר שני בהתנהגות ארגונית. 
ב-20 השנים האחרונות, בחרתי לחקור ולפתח תהליכי מודעות עצמית והתפתחות רוחנית, הגשמה עצמית וריפוי, ולמדתי ועבדתי עם מורים רוחניים ומאסטרים לריפוי ידועים המובילים בארץ ובעולם. 
 

במהלך השנים ליוויתי והדרכתי מאות רבות של אנשים באופן אישי ובקבוצות - לשחרור מפחדים וטראומות, להפסקת שיפוט וביקורת עצמית, למימוש הפוטנציאל, להעצמה, להגשמת מטרות חיים ולחופש פנימי ולתחושת רווחה.

בתמצית ניתן לומר שאני מתמחה בהסרת כל אותם רעשים, שמפריעים לך להביא את עצמך במלאות ולהגשים את עצמך בעוצמה. התהליכים אצלי נעשים עם רגליים על הקרקע תוך הקשבה לאינטואיציה, הכלה וסבלנות מצד אחד,  וחתירה לתוצאות, מצד שני. גישה שמלווה אותי עוד מעברי כיועץ ארגוני ומנהל בכיר במגוון תפקידים וארגונים.

קרדיט גבוה

להשתחרר מסטרס ומפחדים

שיחרור מפחדים ומסטרס בשיטה חדשנית וייעודית

 

בראיה שלי, כל פחד ממנו אתם סובלים הוא פשוט דפוס תגובה אוטומטי ובלתי נשלט לאיום ממשי או מדומיין. לצורך המחשה, אם אתם סובלים מפחד במה, הרי שכשתצטרכו לדבר או לשיר מול קהל - תחוו ככל הנראה לחץ, הזעה מוגברת, דופק מואץ, רעידות בקול וירוצו לכם מחשבות בראש שכולם שמים לב לכך שאתם לחוצים. מחשבות אלה, בתורן, יגבירו את התגובות הגופניות-רגשיות ואלה יזינו את המחשבות. אם יש לכם פחד טיסה, הרי שתגובת הפחד צפויה להתרחש כשהמטוס ממריא או נוחת או כמתחילות רעידות פתאום, עקב מזג האוויר או ״נפילות״ בשל כיסי אויר.

אני בעל ניסיון רב שנים בעבודה ממוקדת ושיטתית להחלשה והעלמת פחדים.
שיטת "השער" שפתחתי, מתמחה במחיקת דפוסים אוטומטיים מגבילים והחלפתם בדפוסים אוטומטיים משרתים, שיעבדו בשבילך מעצמם (לאחר שיוטמעו בתת המודע שלך) בסיטואציה מעוררת הפחד.

תהליך קצר, שיטתי וממוקד (3-4 פגישות במרבית המכרעת של המקרים)

 

השלב הראשון הוא לזהות במדויק באיזה מצבים מופיע הפחד ומתי בדיוק הוא נמצא בשיאו.
למשל, אם מדובר בפחד במה - האם הוא קורה בזמן דיבור בעמידה או גם בישיבה? האם הוא קורה יותר מול קהל מסוג מסוים וכולי. אם מדובר בפחד נהיגה - האם הוא קורה יותר בנסיעות בכבישים בינעירוניים או דווקא בתוך העיר? האם הוא חזק יותר כשאתם לבד ברכב או דווקא כשאתם מסיעים בני משפחה?

לאחר שאבחנו בדיוק מתי הפחד מופיע ומתי הוא בשיאו, נוכל להפעילו בצורה מבוקרת ולהחל בהחלשתו.
בשלב זה, אנחה אותך להגיד דברים בדיבור פנימי ולהתבונן (אין מדובר בדמיון מודרך). בעקבות הדיבור הפנימי תחווה שינויים תחושתיים, רגשיים ומחשבתיים. בתחילה תחוה את תגובת הפחד, בדיוק או מאד בקירוב לאופן בו היא עולה בחייך. בהתאם לצורך, ניתן לשלוט בעוצמה כדי שלא יחווה על-ידך כאינטנסיבי מדי. בהמשך תחווה שינוי בתגובות התהליך מתבצע בישיבה וללא מגע, כשיוחאי מנחה ותומך בך כל העת.

 

בזמן שהפחד פעיל ונחווה, ניתן לבצע עבודה שיטתית להכחדת המנגנונים וההתניות שגורמים לו.

לפי תפיסת השער, כשהפחד נוכח, גם המנגנונים שמייצרים אותו פעילים (חוויות עבר טעונות, תרחישי תגובה, אמונות, זכרונות והתניות). כעת מתחילה עבודה ממוקדת במחיקת הפחד מהמערכת. בשלב זה חווים מגוון של תחושות, רגשות, מחשבות וזכרונות הקשורים לסיבות שבעטיין נוצר הפחד מלכתחילה. בהדרגה מתחלפים הרגשות, המחשבות והתחושות הפחות נעימים בהרגשה נעימה, שהופכת נעימה ורגועה יותר ויותר עם התקדמות התהליך.

יוחאי, צור אתי קשר בנוגע לפרטים נוספים ובדיקת התאמה

מה כולל התהליך לשחרור מפחדים ומסטרס
 

  • החלשת השפעתן הרגשית-מנטאלית-גופנית של חוויות עבר וזכרונות טעונים שגורמים לפחד ומעצימים אותו.

  • מחיקת אמונות שגורמות לפחד (״מחיקת הקישור בין המצב לבין תפישתו כמצב מאיים״) ולימוד אמונות שגורמות לתחושת ביטחון ומסוגלות.

  • הבאת האדם להגיב בשוויון נפש (להיות בסנטר שלו) במצבים בהם נוהג ברגיל לחוות פחד.

  • לאחר שתגובת הפחד הוכחדה, במידת הצורך יוקנו יכולות משרתות שיופעלו אוטומטית בסיטואציה, לשם שיפור ביצועים. 

נעה מספרת על הטיפול שלה בפחד מ״מחטים שנכנסים לי לעור״

אני הגעתי ליוחאי לפני כמה שנים עם פוביה קשה מאוד ממחטים שהתבטאה בחוסר יכולת לשלוט על על ההתנהגות שלי, בהתעלפויות ואפילו באלימות מתונה כלפי כמה אחיות חביבות שרצו לעזור לי...

בתקופה ההיא רציתי לטוס למזרח, דבר שהיה כרוך בקבלת חיסונים ולא חשבתי שאוכל לטוס בגלל הפחד.

בזכות יוחאי לא רק שטסתי למזרח ועברתי את החיסונים באומץ ובשלוות נפש, גם קיבלתי בחזרה את השליטה על הגוף שלי ועל ההתנהגות שלי בנוכחות מחטים.

בזכות יוחאי עשיתי שלום עם דבורים, קקטוסים, ציפורני חתולים, סיכות ביטחון ועוד שלל דברים שנכנסו תחת ההגדרה הלא נשלטת שהייתה לי ל״מחטים העשויות לחדור לי את העור״.

היום אני מקבלת טיפול בדיקור בעזרת מחטים סיניות על בסיס שבועי ויכולה לקבל עזרה רפואית שכלולה במתן חיסון במקרה הצורך בשלווה, שזה דבר גדול בשבילי!

זה שינה לי את החיים ואת דרך המחשבה- היום אני יודעת שאני יכולה להתגבר על כל דבר, גם אם זה נראה לי בלתי אפשרי...

תודה יוחאי!

אני לעולם לא אשכח את השינוי הנפלא שהכנסת לחיי!!

ממליצה בחום :)

שיטת "השער" זוכה לשבחים

Robert Shemin, New York Times Best Selling Author

שיטת השער לריפוי מדהימה.

זה עובד.

​תודה רבה על זמנך ועזרתך.

 

אני ממליץ על השיטה לכולם.

פשוט עשו זאת. זה עובד.

אסתר טל
חיים אחרים

רבים מתהלכים בעולם בתחושה של מתח ושל מועקה. יוחאי ישראלי פיתח את שיטת השער המנטרלת את ההתנגדויות ואת הדפוסים שתוקעים אותנו, עושה מהם אנרגיה זמינה וחיובית ומחוללת מהפך בתפיסת המציאות שלנו. שער הניצחון

אודטה שוורץ
מעריב

כל החיים אני מתעניינת בשיטות צמיחה טובות לגוף-נפש, ומצאתי אחת טובה במיוחד - "דה גייט" - "השער" שפיתח יוחאי ישראלי. טכנולוגיית הריפוי/תיקון הזו מתוחכמת לאללה אבל פשוטה לביצוע ובכך כל קיסמה.

אילן שיינפלד - סופר ומשורר
בבלוג-להתחבר אל השפע

המדהים בשיטה זו, אמרתי ליצחק, הוא שהיא עובדת מתחת למגננות של היחיד, חוצה דרכן היישר אל תוך לבו, אל מהותו, ומחברת אותו עם ישותו המלאה, השלמה והגבוהה ביותר, זו הנמצאת מעבר לאגו, לפרסונה שהתרגל לראות בה את עצמו.

חגית גינזבורג
YNET

קשה לתאר חוויה כל כך סובייקטיבית כמו טיפול בשיטת השער, וסביר להניח שהיא לא תתאים לכולם. אבל אם הראש שלכם פתוח מספיק לאפשרות הזאת,

אל תלכו: רוצו.

בתיה מלמד,
מדור רוחניות בלאישה

ברוח המדור הזה שלמעשה מציע "צרכנות נבונה של העידן החדש", אני מעניקה לשיטתו של יוחאי חמישה כוכבים

(או תפוחים או מה שזה לא יהיה).

 

פחדים נפוצים וכיצד הם נוצרים

 

בין הפחדים הנפוצים ניתן למנות פחד ממקומות סגורים (למשל, מעליות), פחד במה, פחד מחושך, פחד טיסה, פחד מנהיגה, פחד מדחיה ופחד מכישלון. אבל יש עוד המון סוגי פחדים ונדיר מאד למצוא מישהו, שלא מפחד כלל מדבר כלשהו.
 

​פחד חיובי ופחד מגביל


פחד מתאפיין בשינויים גופניים (דופק מואץ, שינוי בזרימת הדם,  ובתחושות, מחשבות ורגשות לא נעימים המתרחשים לנוכח מושא הפחד. בהיבט החיובי ההישרדותי מהווה הפחד חלק מתגובה נורמלית של דריכות והיערכות גופנית ונפשית להתמודדות עם מצב של סכנה מידית המתרחש עכשיו. למשל, אם מישהו בא עכשיו להרביץ לך, הרי שהיכנסות הגוף-נפש למצב של בריחה או לחימה או קפאון בהחלט עשוי להיות מתאים. זה בודאי מתאים אם אתה ארנבת והבחנת בזאב בסביבתך. הבעיה מתחילה כשאותה תגובה מתרחשת בתגובה למצבים שאינם מסכני חיים מעצם טבעם. כשפחדים עולים בהקשר שאיננו הישרדותי בהכרח מטבעו הם מתחילים לפגוע בנו ולהגביל אותנו.

 

כיצד נוצרים פחדים


פחדים נוצרים על פי רב כתוצאה מקישור שנעשה במודע או בתת המודע בין אובייקט או מצב ספציפים לבין סכנה או איום. כעת, לאחר שנוצר הקישור, כשיפגוש האדם את מושא הפחד תיווצר תגובת פחד. במנגנון של הפחד משמש בדרך כלל גם מרכיב של אמונות.

 

 לפניכם חלק מהדרכים בהן נוצר קישור כזה בתת המודע
 

חוויות עבר טעונות עלולות לגרום לפחד. לדוגמה, פחד מכלבים שנגרם כתוצאה מנשיכה או נהימה של כלב בילדות, או פחד מכשלון כתוצאה מכך שכטעית או לא הצלחת במשהו לעגו לך בבית הספר או קיבלת כתף קרה מהוריך. בשני המקרים צומד הכישלון או הטעות לחוויה מכאיבה ומאיימת.

אמירות של אחד ההורים לילדם עלולות לגרום לפחד. אמירות כגון ״אם לא תאכל יבוא שוטר״ או ״אסור לך לסמוך על אנשים שאתה לא מכיר״. במשפט הראשון יש קישור של שוטר למשהו מאיים והקישור עלול להוביל לפחד לא רציונלי משוטרים או מסמכות. המשפט השני עלול להוביל לפחדים מגוונים בשל העובדה שאנשים באופן כללי עלולים להפוך בדעתו של הילד ואח״כ הבוגר לאיום.

 

למשל, פחד לפתוח בשיחה עם אנשים זרים יכול מאד לפגוע בסיכוי למציאת זוגיות או בסיטואציות עסקיות הדורשות מינגלינג או פגישות עם לקוחות חדשים. פחד מכך שאנשים יפגעו בך או ירמו אותך עלול לגרום לפגיעה במגוון רחב של סיטואציות חברתיות.

העברת פחד מהורה לילד. כשהילד רואה שאחד מהוריו חווה פחד כלשהו, הוא עלול להתחיל לפחד מהדבר בעצמו. 

יוחאי, צור אתי קשר בנוגע לפרטים נוספים ובדיקת התאמה

מה כולל התהליך להחלשת פחדים
 

  • החלשת השפעתן הרגשית-מנטאלית-גופנית של חוויות עבר וזכרונות טעונים שגורמים לפחד ומעצימים אותו.

  • ביטול אמונות והתניות שגורמות לפחד (״מחיקת הקישור בין המצב לבין תפישתו כמצב מאיים״)

  • הטמעת אמונות שגורמות להרגשת ביטחון ומסוגלות.

  • הבאת האדם להגיב בשוויון נפש (להיות בסנטר שלו) במצבים בהם נוהג ברגיל לחוות פחד.

  • לאחר שתגובת הפחד הוכחדה, במידת הצורך יוקנו יכולות משרתות שיופעלו אוטומטית בסיטואציה, לשם שיפור ביצועים. 

פגישות אישיות

פחדים וסטרס

אודות השער

קורסים וסדנאות

סדנת השער שלך להצלחה

תמיכה/ יצירת קשר

הגבלת אחריות/ Disclaimer

כל התכנים והמידע המופיעים באתר זה, באתרים מקושרים ובחשבונות רשת חברתית מקושרים (פייסבוק, גוגל+, וימאו, יוטיוב ועוד)  ללא יוצא מן הכלל, נועדו לצרכים אינפורמטיביים בלבד ואינם בגדר ייעוץ ו/או אבחון ו/או אבחנה ו/או חוות דעת ו/או המלצה רפואית או נפשית. בשום מקרה אין להשתמש בתוכן ובמידע המופיעים באתר זה או להסתמך על משהו מתכני האתר או האתרים המקושרים או חשבונות המדיה החברתית המקושרים כתחליף לייעוץ עם רופא או פסיכולוג או כל גורם מקצועי רפואי מוסמך ומורשה. השימוש באתר ובתכניו הוא על אחריותו הבלעדית והמלאה של המשתמש. אין לראות במוצרים, המלצות, סרטוני וידאו או בשאר תכני האתר הבטחה או יצירת ציפיה לתוצאות. המלצות אישיות של מי שחווה את שיטת השער מהוות התרשמות סובייקטיבית בלבד ואין לראות בהן יצירת ציפיה, הבטחה או התחייבות לתוצאות עתידיות כלשהן ככל שהדבר נוגע לך או לאחרים.

© 2020 by Yohai Israeli. All rights reserved.

הבנים 21, נס ציונה

ויסוצקי 4 תל אביב